کد خبر: 4108
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۷
حمیدرضا فولادگر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در آستانه برنامه ششم توسعه هستیم، گفت: در آستانه برنامه ششم هستیم و تا چند روز آینده این برنامه ابلاغ می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری چشم انداز۱۴۰۴ به نقل از تسنیم، حمیدرضا فولادگر  ظهر امروز در آئین تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه هنر اصفهان، اظهار داشت:  دانشگاه هنر تلفیقی از هنر و علم است که کمتر در دانشگاه‌های دیگر شاهد آن هستیم، این دانشگاه یک حوزه خاص را  دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه حوزه هنر یک حوزه معرفتی است، افزود:  این حوزه در تربیت انسان بسیار موثر است، در حقیقت انسان از این دریچه با رموز هستی و خداوند بیشتر آشنا می‌شود، باید از این حوزه برای تعالی کشور قدم برداشته شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی  پیرامون برنامه ششم توسعه کشور تصریح کرد: در آستانه برنامه ششم هستیم و تا چند روز آینده این برنامه ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه در برنامه ششم، به نکات خوبی از آموزش عالی و در مجموع علم و فرهنگ اشاره شده است، خاطرنشان کرد:  تکمیل هرم توسعه آموزش عالی در دستور کار قرار دارد، در همین راستا نسبت کاردانی به کارشناسی و تحصیلات بالاتر متناسب با نیازهای جامعه نیست و معتقدیم که باید هرم آموزش عالی تکمیل شود.

فولادگر با بیان اینکه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد، بیان کرد:  در همین راستا شاهد راه‌اندازی و فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه صنعتی بودیم و امیدواریم این موضوع با توجه به افتتاح مرکز رشد تخصصی هنر کشور در دانشگاه هنر اصفهان با جدیت  دنبال شود.

وی با بیان اینکه هرم ۳ وجهی، چشم‌انداز توسعه علمی کشور را نشان می‌دهد، افزود: علم، فناوری و اقتصاد ۳ جمله نخست سند چشم‌انداز در افق ۱۴۰۴ هستند و باید با توجه به این افق به جایگاه نخست علم در منطقه برسیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به ۳ وجه علم، فناوری و اقتصاد در این هرم تصریح کرد:  تبدیل علم به فناوری و اقتصادی و تجاری کردن  فناوری در این هرم در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در حقیقت شرکت‌های دانش بنیان راه میان‌بری برای توسعه علمی کشور هستند، خاطرنشان کرد:  تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان با مشارکت اعضای هیئت علمی انجام می‌‌گیرد و این شرکت‌ها با توجه به مصوبات مجلس در ۱۰ سال نخست فعالیت آنها شامل معافیت از مالیات می‌شوند.

فولادگر با بیان اینکه توسعه آموزش عالی و تربیت دانشجویان مستعد باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: در شهر اصفهان که مهد هنر با سوابق دیرینه است، وجود دانشگاه هنر را باید یک فرصت و غنیمت در راستای تحقق اهداف توسعه علمی کشور برشمرد.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت