mogerini

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از عزم راسخ کشور های اروپایی برای حفظ برجام سخن گفت و توافق هسته ای با ایران را تضمین کننده امنیت در منطقه دانست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز 1404 به نقل از آفتاب نیوز، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایان نشست وزرای خارجه کشور های عضو این اتحادیه گفت: بر اساس گزارش های آژانس بین المللی انرژی هسته ای، ایران تا کنون به تمام تعهداتش پایبند بوده است و اروپا نیز قصد دارد با عزمی راسخ برجام را حفظ کند. 

خانم موگرینی اعلام کرد اروپا در این باره با سایر کشورهای عضو برجام نیز همکاری خواهد کرد.

مسئول سیاست خارجی و اتحادیه اروپا گفت: «برای اتحادیه اروپا آن چه که در توافق هسته‌ای اهمیت دارد، برخلاف گفته ها، منافع اقتصادی نیست. مهم‌ترین اولویت اروپا برای حفظ برجام حفظ امنیت در منطقه خاورمیانه و به تبع آن در اروپا است.» 

وی افزود: «امنیت اروپا با شکستن برجام به خطر می افتد. اروپا حاضر نیست چنین خطری را بپذیرد به همین دلیل تمام تلاشش را خواهد کرد تا توافق هسته ای پابرجا بماند.»

فدریکا موگرینی در پاسخ به پرسش خبرنگار یورونیوز درباره واکنش متفاوت کشورهای اروپایی به برجام گفت: «به هرترتیب اتحادیه اروپا به نگرانی‌های آمریکا هم توجه کرده است. اما توافق هسته‌ای جدای از این نگرانی‌ها است..»

نماینده اتحادیه اروپا در بخش دیگری از سخنانش به بحران در سرزمین‌های فلسطینی اشاره کرد و گفت که اروپا همچنان بر مواضع قبلی خود بر سر بیت المقدس تاکید دارد و همواره اعلام کرده است یکی از راه‌حل‌های رسیدن به صلح در این منطقه برسمیت شناختن این شهر به عنوان پایتخت دو کشور فلسطین و اسرائیل است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

یادداشت

پربحث‌ها